Zwróć uwagę na osoby bezdomne, starsze, samotne, chore czy niepełnosprawne. Nie bądź obojętny wystarczy jeden telefon.
W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych oraz obniżeniem temperatur, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle apeluje do mieszkańców Gminy Jasło o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, a także na osoby starsze i samotne.

- Dlatego zwracamy się z Apelem o niezwłoczne reagowanie i uwrażliwienie się na los osób bezdomnych i samotnych. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, a także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Osobom bezdomnym przysługuje pomoc w formie tymczasowego schronienia oraz ciepłego posiłku - informuje GOPS w Jaśle.

Informacje dotyczące osób bezdomnych można zgłaszać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle przy ulicy Słowackiego 4, tel. 13 44 366 43 oraz tel. 13 44 366 41 oraz na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji tj. 997.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie funkcjonuje bezpłatny, całodobowy numer informacyjno-koordynacyjny 987 dla Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z numeru mogą korzystać osoby bezdomne wymagające pomocy z terenu województwa podkarpackiego. Pod ten numer telefonu ponadto można również zgłaszać potrzebę udzielenia pomocy osobie potrzebującej.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.