Zwróć uwagę na osoby bezdomne, starsze, samotne, chore czy niepełnosprawne. Nie bądź obojętny wystarczy jeden telefon.
W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych oraz obniżeniem temperatur, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle apeluje do mieszkańców Gminy Jasło o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, a także na osoby starsze i samotne.

- Dlatego zwracamy się z Apelem o niezwłoczne reagowanie i uwrażliwienie się na los osób bezdomnych i samotnych. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, a także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Osobom bezdomnym przysługuje pomoc w formie tymczasowego schronienia oraz ciepłego posiłku - informuje GOPS w Jaśle.

Informacje dotyczące osób bezdomnych można zgłaszać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle przy ulicy Słowackiego 4, tel. 13 44 366 43 oraz tel. 13 44 366 41 oraz na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji tj. 997.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie funkcjonuje bezpłatny, całodobowy numer informacyjno-koordynacyjny 987 dla Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z numeru mogą korzystać osoby bezdomne wymagające pomocy z terenu województwa podkarpackiego. Pod ten numer telefonu ponadto można również zgłaszać potrzebę udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.