W Jasielskim Domu Kultury odbędzie się koncert Marka Dyjaka, jedyny w swoim rodzaju artysta o mocnym głosie z niepowtarzalną chrypą.
Charakterystyczny, jedyny w swoim rodzaju artysta o mocnym głosie z niepowtarzalną chrypą wystąpi w Jasielskim Domu Kultury, w sobotę, 18 lutego br. o godzinie 18.00.

Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni "Nowego Dyjaka", który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia. Będzie to nieco kontrastujące przedsięwzięcie z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Marek Dyjak jest kompozytorem, pieśniarzem i muzykiem. Swoją muzyczną drogę rozpoczął jeszcze w latach 90. XX wieku. Brał udział w wielu festiwalach i przeglądach wokalnych. Ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych.
Marek Dyjak wykonuje poezję śpiewaną, a także utwory utrzymane w klimacie jazzowym. Ósmy album artysty "Moje fado" przyniósł mu ogromną popularność medialną. Kompozycja "Człowiek (Złota ryba)" znalazła się w pierwszej dwudziestce Listy Przebojów Programu III. W 2012 roku utwór "Ognia", który nagrał wraz z Katarzyną Nosowską, Wojtkiem Soburą, Marcinem Zabłockim, Jarkiem Jóźwikiem i Marcinem Macukiem znalazł się na albumie "Męskie Granie 2012".

Projekt "Kobiety", wydany w 2013 roku zawiera m.in. kompozycje z repertuaru: Katarzyny Nosowskiej, Stanisławy Celińskiej, Krystyny Jandy, Ewy Demarczyk czy Hanki Ordonówny. Sam artysta tak mówił o tym albumie: "Głęboko wierzę, że tym sposobem oddam hołd nie tylko wielkim artystkom, z których twórczości pragnę czerpać, ale wszystkim paniom tego świata…". 26 października 2021 roku ukazał się ostatni album Marka Dyjaka - "Na wzgórzu rozpaczy". Płyta zbiera dobre recenzje i spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród publiczności, a artysta zapewnia: "Nadal będę koncertował o miłości, dopóki wystarczy mi tchu, bo przecież tylko o miłość całe życie mi chodzi. Będę brał udział w różnych projektach muzycznych i filmowych."

Markowi Dyjakowi towarzyszyć będą znakomici muzycy:
Mateusz Kołakowski - pianista, regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych, wystąpił między innymi w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago. Laureat Nagrody The Most Promising Performer Podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego W Paryżu, Uczestnik Festiwalu Jazzowego W Montreux W Szwajcarii, A Także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.
Saksofony Lech Szczerba - krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie, legenda polskiej sceny muzycznej od lat grający z największymi artystami takimi jak Grzegorz Turnau , Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.
Alan Wykpisz - kontrabas, laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja czy Indie.

Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Joel Frahm, Adam Pierończyk, Michał Urbaniak, Grzegorz Karnas, Aga Zaryan czy Grzech Piotrowski.

koncert Marek Dyjak
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.