Podczas akcji "Trzeźwy weekend" podkarpaccy policjanci skontrolowali 24 tys. kierowców.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 24 000 kierujących. Podczas działań ujawnili 44 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 10 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 34 za przestępstwo.

- W ramach powyższych działań funkcjonariusze na terenie powiatu jasielskiego przeprowadzili 1194 kontrole stanu trzeźwości kierujących. W dniu 11 lutego około godziny 15.30 w miejscowości Trzcinica policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Jasło kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu - badanie wykazało 0,16 mg/l.
Ponadto tego samego dnia w sobotę około godz. 17.00 w miejscowości Skołyszyn został zatrzymany do kontroli trzeźwości 40-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Skołyszyn, badanie wykazało 0,72 mg/l
- informuje mł. asp. Barbara Pawłowska z KPP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.