1030 kierujących skontrolowali jasielscy policjanci w ramach dwudniowej akcji "Trzeźwy weekend".
W weekend podkarpaccy policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach regionu. W ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze przez dwa dni reagowali na każde niezgodne z prawem zachowanie na drodze. Kontrolowali trzeźwość kierowców nie tylko podczas rutynowych kontroli, ale także w wyznaczonych punktach kontrolnych, w każdym powiecie województwa.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, przeprowadzili kontrolę 20 098 kierowców. W trakcie prowadzonych działań ujawniono 33 kierujących, którzy spożyli alkohol. Spośród nich, u 21 badanie wskazało wynik powyżej 0,5 promila, co stanowi przestępstwo. Pozostałych 12 kierowców odpowiedzą za wykroczenie.

Pijany zjechał z drogi tirem i uderzył w drzewo
- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle również prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Dokonali 1030 kontroli stanu trzeźwości kierujących. W dniu 19 lutego w Jaśle na ul. Lwowskiej policjanci zatrzymali do kontroli 22-latka kierującego osobowym Audi. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało 0,21 mg/l - informuje mł. asp. Daniel Lelko z KPP Jasło.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.