Nagrodzono najlepszych w XIV konkursie recytatorskim "Sensowne Twory Słowne".
"O sobie samym" to hasło tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Sensowne Twory Słowne, organizowanego od 14 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Do konkursu przystąpiło 35 recytatorów ze szkół powiatu jasielskiego: SP w Bączalu Dolnym, SP w Święcanach, SP nr 2 w Jaśle, Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle, SP nr 4 w Jaśle, SP w Opaciu, I LO w Jaśle, II LO w Jaśle, ZST w Jaśle, ZS nr 3 w Jaśle, ZSB w Jaśle, LO w Kołaczycach.

W interpretacji młodych recytatorów można było usłyszeć teksty traktujące o osobistych przemyśleniach, opiniach, wątpliwościach i przeżyciach, autorstwa m.in. Olgi Tokarczuk, Zbigniewa Herberta, Joanny Kulmowej, Jeremiego Przybory czy Agnieszki Osieckiej.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Dominika Jodłowska-Kubala - instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Monika Niziołek - polonista, pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Agnieszka Kuczała-Kołodziej - nauczyciel recytacji MDK w Jaśle. Nagrody ufundowane przez Powiat Jasielski otrzymali:

konkurs w Jaśle

W kat. młodszej- uczniowie kl. VII - VIII szkół podstawowych:
I miejsce - Natalia Żegleń z SP nr 4 w Jaśle

Wyróżnienia:
Ewelina Kurzawa - SP w Święcanach
Tymoteusz Sokołowski - SP nr 2 w Jaśle
Eliza Gajecka - SP w Opaciu
Bartłomiej Tutro - SP w Opaciu
Katarzyna Schabińska - PSM II st. w Jaśle

W kat. starszej - uczniowie szkół ponadpodstawowych:
I miejsce - Wojciech Knapik z I LO w Jaśle
II miejsce ex aequo: Wiktoria Rusin z II LO w Jaśle i Kamil Chajec z I LO w Jaśle
III miejsce ex aequo: Aleksandra Wietecha z II LO w Jaśle i Bartłomiej Mikołajczyk z II LO w Jaśle

Wyróżnienia:
Gabriela Cholewiak - LO w Kołaczycach
Diana Czech - LO w Kołaczycach
Bartosz Grasela - I LO w Jaśle
Julia Sendra - II LO w Jaśle
Laura Tomaszewska - II LO w Jaśle
Wiktoria Walowska - ZS nr 3 w Jaśle
Patrycja Wąsik - II LO w Jaśle
Paweł Rak - I LO w Jaśle
Anna Madejczyk - II LO w Jaśle

konkurs recytatorski w Jaśle

Grażyna Leńczuk dyrektor MDK w Jaśle wręczała uczestnikom dyplomy i nagrody. Organizatorom i jurorom liczna obecność recytującej młodzieży sprawiła ogromną radość. Poziom konkursu był zróżnicowany, młodzież miała okazję do obserwacji swoich rówieśników na scenie i konfrontowania swojego warsztatu.

Po rozdaniu nagród odbyły się indywidualne konsultacje z Dominiką Jodłowską-Kubalą, która udzielała uczestnikom porad i wskazówek do dalszej pracy nad recytowaniem tekstów literackich.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.