Kolejny przypadek - dzień po dniu - potwierdzenia zachorowania na koronawirusa w powiecie jasielskim. Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto znów u kobiety. Na kwarantannie przebywa obecnie 25 mieszkańców powiatu jasielskiego.
Dzisiaj, 13 września, służby sanitarne poinformowały o 33 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. W tym gronie jest kobieta z powiatu jasielskiego. We wrześniu to 15 przypadek zachorowania na Covid-19 u mieszkańców naszego powiatu. W sierpniu zaraziło się 25 osób, a od początku epidemii - 69, z czego 55 wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Nowe 33 przypadki zachorowań podane dzisiaj to: mężczyzna z powiatu bieszczadzkiego, 3 mężczyzn z powiatu dębickiego, kobieta z powiatu jasielskiego, kobieta z powiatu krośnieńskiego, kobieta z powiatu leżajskiego, 6 osób z powiatu mieleckiego (2 kobiety, 4 mężczyzn), mężczyzna z powiatu niżańskiego, kobieta z Przemyśla, mężczyzna z powiatu ropczycko - sędziszowskiego, 4 osoby z powiatu rzeszowskiego (kobieta i 3 mężczyzn), 7 osób z Rzeszowa (4 kobiety i 3 mężczyzn), 2 kobiety z powiatu sanockiego, kobieta z powiatu stalowowolskiego, 2 osoby z powiatu strzyżowskiego (kobieta i mężczyzna) i mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (13 września), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 78 204 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 49 998 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 28 206.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 15 osób, 2 896 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 432 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych są 145 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2 918 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 2 242 osoby. Odnotowano 99 zgonów. W Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie w 11 września zmarł pacjent (mieszkaniec powiatu dębickiego), 12 września zmarł pacjent (mieszkaniec powiatu rzeszowskiego) oraz pacjentka – mieszkanka powiatu tarnowskiego (wykazywana w tabeli przez PSSE w Dębicy).

Wyzdrowiało kolejnych 60 osób, mieszkańców 11 powiatów.