Dzieci rozmawiały na temat czym jest dinozaur, jakie znamy nazwy dinozaurów, skąd wiadomo, że żyły na ziemi, i dlaczego w tak tajemniczy sposób zniknęły.
Kiedy żyły dinozaury i ile było ich na świecie, który dinozaur był największy a który najmniejszy? Dlaczego zniknęły z naszej planety? Jak się poruszały, jak polowały?

Na te i inne pytania dzieci znalazły już odpowiedzi podczas lekcji bibliotecznych, zorganizowanych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i w Przedszkolu Miejskim nr 9 w lutym 2023 roku.

spotkanie dzieci w bibliotece

W dniu 26 lutego przypadał Dzień Dinozaura. Dzieci uwielbiają dinozaury i wszystko co jest z nimi związane. Podczas spotkań w bibliotece jak i w przedszkolu, dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat prehistorycznych stworzeń.

Rozmawiały na temat czym jest dinozaur, jakie znamy nazwy dinozaurów, skąd wiadomo, że żyły na ziemi, i dlaczego w tak tajemniczy sposób zniknęły. Nie zabrakło głośnego czytania specjalnego wiersza na tę szczególną okazję. Wśród dzieci znaleźli się także fani dinozaurów, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Przedszkolaki poznały też bogatą ofertę książek na temat dinozaurów dostępnych w zbiorach biblioteki. Także na zajęciach z cyklu "Poczytajmy, pogadajmy", dzieci z dużym entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, podczas których powstały kolorowe dinozaury. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali kolorowanki z dinozaurami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.