Posłuchaj:

Krosno. Pięć osób, w tym troje dzieci, zostało zabranych do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.
Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 1:30 w nocy w Krośnie w domu jednorodzinnym przy ulicy Stapińskiego.

- Do szpitala z objawami zatrucia toksycznym czadem trafiło pięć osób, wśród nich troje dzieci. Nasze mierniki wskazały bardzo wysokie stężenie tlenku węgla. Tutaj było o krok od tragedii - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackich strażaków.

Tragiczny wypadek w Jaśle
- W tym sezonie grzewczym podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 118 interwencji związanych z obecnością tlenku węgla w domach i mieszkaniach. Cztery osoby zginęły, a 49 z objawami zatrucia tym toksycznym gazem zostało zabranych do szpitali. Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych, wentylacyjnych, spalinowych i domowych. Ta niesprawność spowodowana jest najczęściej nieszczelnością tych przewodów, brakiem konserwacji, w tym czyszczenia oraz wadami konstrukcyjnymi. Pamiętajmy także o częstym wietrzenia naszych mieszkań i domów, o rozszczelnienie okien - dodaje bryg. Marcin Betleja.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.