Nowe połączenie autobusowe Jasło - Dębica ułatwi mieszkańcom powiatu jasielskiego podróż do najważniejszych miast w Polsce.
Autobus PGZK "Jasiel" wyruszył wczoraj (13 marca) o godz. 5.10 rano z dworca PKS w Jaśle i dotarł o godz. 6.10 do dworca kolejowego w Dębicy. Inauguracyjnym przejazdem poza parlamentarzystami, samorządowcami i przedstawicielami Zarządu PGKZ "Jasiel" podróżowali także przypadkowi pasażerowie. Po drodze dosiadło się kilkoro dorosłych osób, które były bardzo pozytywnie zaskoczone nowym połączeniem i spora grupa młodzieży szkolnej.

Podczas briefingu prasowanego, zorganizowanego na dworcu kolejowym w Dębicy, uczestników przywitał Starosta Jasielski Adam Pawluś, pokrótce omawiając przebieg nowego połączenia. - Dzisiaj po raz pierwszy po wielu, wielu latach, wyruszył z Jasła autobus o godzinie 5.10 i dotarł tutaj do dworca kolejowego w Dębicy - przypomnienie na godzinę 6.10. Autobus ten będzie stanowił regularną linię od poniedziałku do piątku na tej trasie. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu z PKP Intercity. Połączenie będzie skomunikowane z pociągiem Intercity Rzeszów - Gdynia. Czyli mamy połączenie Jasło - Gdynia i to połączenie również jest skomunikowane z połączeniem powrotnym Gdynia- Warszawa - Kraków - Dębica - Jasło.

Połączenie skomunikowano również z pociągiem powrotnym, który wjeżdża na stację kolejową w Dębicy o godz. 21.36, natomiast autobus do Jasła odjeżdża o godz. 22.00.

- Godzinny przejazd z Jasła do Dębicy i z powrotem umożliwi mieszkańcom powiatu jasielskiego przedostanie się do najważniejszych miast w Polsce - wyjaśniał Starosta jasielski Adam Pawluś.

pociąg w Dębicy

Adam Pawlus podziękował Zarządowi PKP Intercity i Dyrektorowi PKP PLK S.A. za możliwość zorganizowania i wykorzystania przystanków kolejowych. Podziękował także Powiatowi Dębickiemu oraz samorządom Pilzna, Brzostku i gminy Dębica za wspieranie tej inicjatywy. Właśnie te samorządy będą partycypować w kosztach utrzymania nowej linii autobusowej. Największy wkład finansowy tym przedsięwzięciu będzie miał samorząd Powiatu jasielskiego.

Relatywnie niska cena normalnego biletu kosztującego 8,50 zł i dobrze zaplanowane przejazdy mogą zadecydować o wielkim sukcesie połączenia, które już podczas inauguracyjnego przejazdu cieszyło się dużym zainteresowaniem zebranych po drodze pasażerów.

W konferencji prasowej uczestniczyli: dr. Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Maria Kurowska - Poseł na Sejm RP, Jan Warzecha - Poseł na Sejm RP, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Piotr Chęciek - Starosta Dębicki, Wojciech Zając - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Marcin Skłodowski - dyrektor biura marketingu i komunikacji PKP Intercity, Mieczysław Borowiec - Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Rzeszowie, Arkadiusz Pawlos - Prezes PGZK "Jasiel" oraz reprezentujący zarząd PGZK "Jasiel" Grzegorz Bara i Bogusław Kręcisz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.