Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Przyczyniła się do tego prawidłowa postawa świadka.
W minioną niedzielę (12 marca) około godz. 18.30, dyżurny jasielskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierującym osobowym fordem, który porusza się w stronę Nowego Żmigrodu.

Według zgłaszającego, styl jazdy kierowcy forda mógł świadczyć o tym, że jest on pijany. Świadek cały czas jechał za nim własnym samochodem, aż do miejsca zamieszkania, informując dyżurnego o sytuacji.

- Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po rozmowie ze świadkami, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy forda. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie 48-latka. Mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pod wpływem alkoholu. Został zabrany na komendę, gdzie funkcjonariusze wykonali z nim dalsze czynności, a następnie trafił do policyjnego aresztu - informuje KPP w Jaśle

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za niepoddanie pojazdu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie.

Pijany kierowca szkolnego autobusu
O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Przestępstwo z art. 178a §1 Kodeksu Karnego zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.