Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Przyczyniła się do tego prawidłowa postawa świadka.
W minioną niedzielę (12 marca) około godz. 18.30, dyżurny jasielskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierującym osobowym fordem, który porusza się w stronę Nowego Żmigrodu.

Według zgłaszającego, styl jazdy kierowcy forda mógł świadczyć o tym, że jest on pijany. Świadek cały czas jechał za nim własnym samochodem, aż do miejsca zamieszkania, informując dyżurnego o sytuacji.

- Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po rozmowie ze świadkami, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy forda. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie 48-latka. Mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pod wpływem alkoholu. Został zabrany na komendę, gdzie funkcjonariusze wykonali z nim dalsze czynności, a następnie trafił do policyjnego aresztu - informuje KPP w Jaśle

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za niepoddanie pojazdu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie.

Pijany kierowca szkolnego autobusu
O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Przestępstwo z art. 178a §1 Kodeksu Karnego zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.