Dwa nowe potwierdzone przez służby sanitarne zachorowania na koronawirusa odnotowano w powiecie jasielskim. We wrześniu to już 17 przypadków. Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u mężczyzny i kobiety. Liczba osób przebywających na kwarantannie w powiecie jasielskim wzrosła z 25 do 79.
Dzisiaj, 14 września, służby sanitarne poinformowały o 41 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. W tym gronie są dwie osoby z powiatu jasielskiego. W sierpniu zaraziło się 25 osób, we wrześniu - 17, a od początku epidemii - 71, z czego 56 wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Nowe przypadki (41) zachorowań podane dzisiaj to: 6 osób z powiatu dębickiego (4 kobiety i 2 mężczyzn), 2 osoby z powiatu jarosławskiego (kobieta i mężczyzna), 2 osoby z powiatu jasielskiego (kobieta i mężczyzna), kobieta z powiatu leskiego, 4 osoby z powiatu leżajskiego (2 kobiety i 2 mężczyzn), kobieta z powiatu łańcuckiego, kobieta z powiatu niżańskiego, kobieta z powiatu przemyskiego, 2 osoby z Przemyśla (kobieta i mężczyzna), 6 osób z powiatu przeworskiego (5 kobiet i mężczyzna), mężczyzna z powiatu ropczycko - sędziszowskiego, 2 kobiety z powiatu rzeszowskiego, 8 osób z Rzeszowa (5 kobiet i 3 mężczyzn), mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, 3 osoby z powiatu strzyżowskiego (2 kobiety i mężczyzna).


Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (14 września), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 78 438 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 50 052 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 28 386.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 17 osób, 3 255 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 429 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych są 148 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2 959 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 2 279 osób. Odnotowano 103 zgony. W dniach 12-14 września w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie zmarły cztery osoby - mieszkanka powiatu strzyżowskiego, dwie mieszkanki powiatu dębickiego oraz mężczyzna z powiatu ropczycko - sędziszowskiego (pacjent z wynikiem dodatnim, ale bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID-19).
Wyzdrowiało kolejnych 37 osób, mieszkańców 10 powiatów.