W formie książkowej ukazały się wspomnienia jaślanina Mieczysława Żygłowicza, ostatniego żyjącego żołnierza zawodowego Wojska Polskiego II RP i żołnierza Armii Krajowej. Major Mieczysław Żygłowicz niedawno skończył 101 lat.
Nowość na jasielskim rynku wydawniczym nosi tytuł „Czerwone róże - wspomnienia”. Mieczysław Żygłowicz opowiada o latach młodości i udziale w kampanii wrześniowej.

Z książki można dowiedzieć się m.in. o życiu w szkole wojskowej okresu międzywojennego, jak wyglądały przygotowania do II wojny światowej, a także znajdziemy szczegółowy opis ostatniej bitwy kampanii wrześniowej – pod Wolą Gułowską, podczas której bohater wspomnień i zarazem autor został ranny.

Mieczysław Żygłowicz urodził się 23 sierpnia 1919 roku w Kołaczycach. Major Wojska Polskiego, żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej, Związku Walki Zbrojnej, a następnie Armii Krajowej, nauczyciel, kierownik Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Jest ostatnim żyjącym żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego II RP i żołnierzem Armii Krajowej.

Książka nie jest dostępna w sprzedaży detalicznej, ale kilka egzemplarzy tej publikacji znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.