Rusza budowa nowej drogi w jasielskiej strefie inwestycyjnej. Do końca września na terenie warzyckiej strefy inwestycyjnej ma powstać nowa droga o długości 1,2 km.
Do końca września na terenie warzyckiej strefy inwestycyjnej ma powstać nowa droga o długości 1,2 km, która będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego. Inwestycja, której wartość wynosi 10 mln zł, finansowana jest ze środków norweskich i budżetu państwa, a także ze środków własnych Miasta Jasła, a powstaje w ramach projektu "Jasło - moje miasto, mój dom".

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli ze strony miasta: burmistrz Jasła Ryszard Pabian oraz Jacek Borkowski - Skarbnik Miasta Jasła, natomiast ze strony wykonawcy, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle: Adam Matuszewski, Prezes Zarządu oraz Zbigniew Brączyk, Członek Zarządu.

- Bardzo cieszymy się kiedy inwestycje w mieście realizują lokalni wykonawcy. Po pierwsze dlatego, że mamy sprawdzonego wykonawcę, a po drugie ponieważ nasze lokalne przedsiębiorstwa mają możliwość uzyskania środków zewnętrznych - mówił burmistrz Ryszard Pabian. Burmistrz przypomniał, że inwestycje w strefie warzyckiej realizowane są od 2010 r., kiedy to powstała ul. Produkcyjna, a później ul. Prosta i Meblowa. - Teraz budujemy 1,2 kilometrowy odcinek, który połączy je z ul. Piłsudskiego. Jestem przekonany, że tak jak w przypadku pozostałych dróg, które powstały wcześniej, również teraz zwiększy się zainteresowanie ze strony inwestorów, bo w tej chwili dojazd do strefy warzyckiej był wyłącznie z ulicy Bieszczadzkiej - podkreślał burmistrz.

budowa dróg w Jaśle

Zakres prac obejmuje m.in.:
- wykonanie robót ziemnych związanych z budową drogi gminnej, ścieżki rowerowej, chodnika i zjazdów,
- wykonanie przebudowy kolidującej infrastruktury technicznej,
- wykonanie odwodnienia drogi (kanalizacja deszczowa z odpływem wód opadowych do rowów melioracyjnych i potoku warzyckiego),
- wykonanie łącznie czterech przepustów ramowych: dwa na istniejącym cieku wodnym przylegającym do przedmiotowej inwestycji tj. potok warzycki, oraz dwa na rowach melioracyjnych,
- budowa gminnej drogi 5KDZ o długości 1172 m,
- budowa skrzyżowania z DK 28 - ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- budowa chodników i ścieżki rowerowych wzdłuż projektowanej drogi,
- wykonanie oświetlenia drogi, kanału teletechnicznego, konstrukcji nawierzchni drogi gminnej oraz nawierzchni zielonych,
- wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Wartość inwestycji: 9 997 155,26 zł
W tym dofinansowanie:
- 6 570 993,33 zł - Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021 (85 %) i budżet państwa (15%)
- 3 426 161,93 zł - wkład Miasta Jasła


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.