Rozpoczęły się prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle.
Sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozpoczęcie prac przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle. Jedna powstaje na osiedlu Gądki, druga w strefie warzyckiej, obydwie mają zostać oddane do użytku jeszcze przed końcem tego roku.
Wartość obydwu zadań wynosi w sumie 13,5 mln zł, przy czy na budowę drogi na osiedlu Gądki przeznaczono 3,5 mln zł, natomiast na drogę w strefie warzyckiej blisko 10 mln zł.

Osiedle Gądki
Droga na osiedlu Gądki, łączyć będzie nowo wybudowany most z ul. Słoneczną. Poprawi to obecne połączenie drogowe w tym rejonie, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych, odciążając istniejący ruch drogowy na odcinku ul. Gądki. Termin wykonania upływa przed końcem listopada br.

Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln zł, środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład (95%) oraz z budżetu miasta (5%). Prace, które wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle, obejmują: budowę drogi o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową; budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, a także rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

budowa drogi w Jaśle

Strefa warzycka
Z kolei do końca września br. na terenie warzyckiej strefy inwestycyjnej ma powstać nowa droga o długości 1,2 km, która będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego (skrzyżowanie). Ma ona również posiadać ścieżkę rowerową, chodnik, zjazdy, być oświetlona, a przede wszystkim posiadać parametry techniczne umożliwiające poruszanie się po niej samochodów ciężarowych (bliskość zakładów produkcyjnych). Co ważne budowa nowej drogi wymusiła również konieczność zaprojektowania czterech przepustów drogowych na istniejących ciekach wodnych, co znacznie podwyższyło koszty inwestycji.

Wartość zadania to 10 mln zł, przy czym niemal 6,6 mln zł pochodzi Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021 (85 %) i budżet państwa (15%), natomiast 3,5 mln zł to wkład Miasta Jasła. Wykonawcą prac jest również Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.