Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 29 marca na dyżur telefoniczny na temat świadczenia 500+, aplikacji mZUS oraz mLegitymacji emeryta i rencisty.
Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat:

Świadczenie wychowawcze 500+


Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy. Przysługuje ono na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek elektronicznie.

Jak złożyć wniosek o świadczenie 500+, kto i kiedy może składać wniosek do ZUS o świadczenie wychowawcze 500+, Platforma Usług Elektronicznych ZUS - jak założyć i jak składać wnioski o świadczenia?

Aplikacja mZUS


Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.

Jak zainstalować aplikację, w jaki sposób uwierzytelnić aplikację mZUS, aby złożyć wniosek
o świadczenie i jak ją połączyć z kontem na PUE ZUS?

mLegitymacja


Od stycznia br. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. Podczas dyżuru ekspert wyjaśni m.in.: jak można uzyskać dostęp i jak aktywować mLegitymację, do czego służy mLegitymacja.

Jakie są korzyści z przekazywania emerytur i rent na konto banków? Jak dokonać zmiany sposobu wypłaty świadczenia?


Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania 29 marca br.w godz. od 10:00 do 12:00, pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.