Ponad 700 wolontariuszy – uczniów szkół podstawowych z Gminy Jasło weźmie udział w 27. edycji Akcji Sprzątanie Świata 2020.
Udział w akcji zapowiedziały szkoły podstawowe z Jareniówki, Trzcinicy, nr 1 i 2 z Osobnicy, Opacia, Warzyc, Szebni, Niepli i Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle. Tegoroczna akcja będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19.


W tym roku organizatorzy szczególną uwagę poświęcają plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku: jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki. Możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych przedmiotów, które nas otaczają?

Urząd Gminy Jasło, koordynujący działania, przygotował dla szkół pakiety niezbędnego wyposażenia – worki oraz rękawiczki, które otrzymają wolontariusze podczas akcji.

Wielki finał sprzątania Polski odbędzie się jak zawsze w ten wrześniowy weekend: 18. (piątek), 19. (sobota) i 20. (niedziela) pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.