W niedzielę ulicami Jasła przejdzie Marsz Pamięci upamiętniający papieża Jana Pawła II.
Drugiego kwietnia na Rynku w Jaśle odbędą się uroczystości związane z 18. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II, pn. "Wspomnienie św. Jana Pawła II".

W programie tego wydarzenia kulturalnego, którego organizatorami są: Powiat Jasielski, Miasto Jasło, Męski Marsz Modlitwy i Pokuty oraz jasielskie parafie, będą m.in. występy chóru "AVE", solistów i recytatorów JDK oraz wspólna modlitwa.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Marsz Pamięci, którego celem jest upamiętnienie wybitnego Papieża Polaka. Marsz wyruszy o godzinie 18.00 z Sanktuarium św. Antoniego i przejdzie ulicami: ul. Chopina, Gadki do - Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Niegłowicach (Osiedle Rafineria), skąd (po modlitwie) uda się z powrotem ulicami: W. Pola, Dworcową, Kochanowskiego, Floriańską, Śniadeckich i Jana Pawła II do Rynku, gdzie nastąpi jego zakończenie.

Marsz Pamięci będzie miał charakter dziękczynny, którego celem będzie kultywowanie pamięci o dorobku Jana Pawła II naszego najwybitniejszego Polaka.
Uroczystości na płycie Rynku rozpoczną się o godz. 16.45, a zakończą o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła.

marsz pamięci w Jaśle
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.