Gmina Skołyszyn prowadziła nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.
W Gminie Skołyszyn znajduje się wiele cennych obiektów architektury sakralnej. Niejednokrotnie są to zabytki wysokiej klasy, co potwierdzają wpisy do rejestru zabytków. Aby chronić to co najcenniejsze, unikalne i co służy zachowaniu lokalnej tożsamości kulturowej, Gmina Skołyszyn prowadziła nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Skołyszyn, będących w posiadaniu podmiotów innych niż gminy, powiaty, województwa.

kościół do renowacji w gminie Skołyszyn

W ramach naboru wpłynęły trzy wnioski, które przez Gminę Skołyszyn zostały złożone w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dotyczą one następujących zadań:
- Prac budowlano-konserwatorskich przy zabytkowym drewnianym kościele pw. św. Anny w Święcanach polegających na remoncie i wymianie elementów dachu, sygnaturki i dzwonnicy (przewidywana wartość inwestycji: 1 000 000,00 zł, deklarowana kwota udziału własnego: 20 000,00 zł, kwota wnioskowanych środków: 980 000,00 zł).
- Remoncie obejścia wokół zabytkowego Kościoła pw. św. Katarzyny w Sławęcinie (przewidywana wartość inwestycji: 150 000,00 zł, deklarowana kwota udziału własnego: 3 000,00 zł, kwota wnioskowanych środków: 147 000,00 zł).
- Modernizacji i konserwacji dzwonnicy przy kościele parafialnym pw. św. Doroty w Harklowej (przewidywana wartość inwestycji: 110 000,00 zł, deklarowana kwota udziału własnego: 2 200,00 zł, kwota wnioskowanych środków: 107 800,00 zł).
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.