Trwa (16 - 22 września) Europejski Tydzień Mobilności. We wszystkich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą Road Safety Days (dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Uczestniczą w akcji także policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.
Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Głównym celem akcji jest przede wszystkim realizacja założenia wizji zero, czyli dążenie do liczby zero wypadków drogowych oraz zero ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z wizją zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.


W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się m.in. firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Żyj i pozwól żyć innym.

- Dzisiejsze działania policjantów ruchu drogowego w ramach „Road safety days” zbiegły się z akcją „Prędkość”. Mundurowi pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych, zwracali większą uwagę na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Podczas działań studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. W ramach prowadzonej akcji w trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze rozdawali kierującym materiały profilaktyczne oraz przypominali o przestrzeganiu obowiązujących przepisów - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.