LKS Czeluśnica, LKS Skołyszyn i Ostoja Kołaczyce w IX kolejce grają jako gospodarze, ale nie są faworytami w konfrontacji - odpowiednio - z Bieszczadami Arłamowem Ustrzyki Dolne, Cosmosem Nowotaniec i Grabowianką Grabówka. Tempo Nienaszów wyjeżdża do Przysietnicy i też wiceliderowi łatwo nie będzie.
LKS Czeluśnica - Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne (s. 16)
Sędziują: Piotr Farion oraz Radosław Kuszaj i Paweł Pitak.

Czeluśnica w trzech ostatnich meczach nie zdobyła bramki. Drużyna Roberta Mastaja zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Umiejętności poszczególnych zawodników oraz gra zespołu jest całkiem przyzwoita. Największy problem to skuteczność. W każdym meczu marnują po kilka dogodnych sytuacji podbramkowych.
Drużyna z Ustrzyk jest zdecydowanym faworytem. W minionej kolejce lider okrutnie męczył się z defensywnie nastawioną Ostoją Kołaczyce. 24 gole z 32 zdobytych przez Bieszczady w tym sezonie strzelił duet: Radosław Macnar (14) i Igor Jacenkiw (10).

LKS Skołyszyn - Cosmos Nowotaniec (n. 15)
Sędziują: Piotr Frankowicz oraz Albin Kijowski i Dawid Głowacki.

Gospodarze przegrali dwa ostatnie mecze i przychodzi się im zmierzyć z drużyną Cosmosu, w której gra kilka cudzoziemców, także spoza Europy. Po raz kolejny bardzo wysoko zawieszona poprzeczka dla drużyny trenera Roberta Podkulskiego. Za otwartą grę z Bieszczadami zapłacili wysoką porażką 2-7. Cosmos to także jeden z faworytów ligi. Jedno jest pewne - emocji w niedzielne popołudnie na stadionie w Skołyszynie nie zabraknie.

Ostoja Kołaczyce - Grabowianka Grabówka (n. 16)
Sędziują: Jakub Kozner oraz Antoni Pelczarski i Mateusz Gumienny.

Ostoja odczarowała swój stadion w meczu z Brzozovią. Przed tygodniem powalczyła w Ustrzykach z liderem i była bardzo blisko sprawienia wielkiej niespodzianki. Grabowianka to wprawdzie nie lider, ale bardzo solidny zespół i gospodarzy czeka trudna przeprawa. Goście od trzech kolejek są niepokonani.

Iskra Przysietnica - Tempo Nienaszów (n. 16:30)
Sędziują: Tomasz Jagieła oraz Dariusz Łuksa i Patryk Urbaś.

Tempo Nienaszów wygrało siedem meczów z rzędu i nie zamierza na tym poprzestać. Drużyna trenera Grzegorza Muni jest faworytem w spotkaniu z Iskrą Przysietnica. Gospodarze przegrali ostatnie dwa mecze z Zamczyskiem Odrzykoń 0-2 u siebie oraz wyjazdowy z Markiewicza Krosno 1-4. Team Sławomira Skwarcana bardzo potrzebuje punktów i będzie bardzo zmotywowany. W bramce Tempa - pod nieobecność Mateusza Jurczyka - zagra Wiktor Cyran.

W pozostałych meczach IX kolejki grają:
Nafta Jedlicze - Start Rymanów (s. 11)
Beskid Posada Górna - Wisłok Sieniawa (s. 16:30)
Zamczysko Odrzykoń - Markiewicza Krosno (n. 11)
Kotwica Korczyna - Orzeł Faliszówka (n. 15)
Przełęcz Dukla - Brzozovia Brzozów (n. 16)
Szarotka Uherce - Przełom Besko (n. 16:30)