Posłuchaj:

12-lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna dokonał 31 przestępstw za pośrednictwem internetu.
Oszustwa internetowe są częstym zjawiskiem w ostatnim czasie. Przestępcy posuwają się do różnych metod, żeby wzbogacić się kosztem innych. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ustalili i zatrzymali sprawcę wielu takich oszustw.

W tym przypadku oszust działał w taki sposób, że zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia, oferując do sprzedaży m.in. panele podłogowe, pelet, materiały budowlane, drewno, węgiel czy ekogroszek. Kupujący, po uzgodnieniu szczegółów transakcji, wpłacali uzgodnioną kwotę na wskazane rachunki bankowe, po czym nie otrzymywali zakupionego towaru, a ich pieniądze przepadały.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci przez kilka miesięcy gromadzili materiał dowodowy. Docierali do pokrzywdzonych osób na terenie całego kraju. Śledczy ustalili, że podejrzany 37-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego oszukał w ten sposób 31 osób. Łącznie zgromadził na swoich kontach blisko 110 tys. zł. Podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Wkrótce sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o losie 37-latka. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę prawie 5 lat pozbawienia wolności w związku z dokonanymi wcześniej oszustwami. W związku z tym, że działał on teraz w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.