Zakończyły się policyjne działania podczas tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu jasielskiego.
Podczas działań policjanci z jasielskiej komendy pilnowali bezpieczeństwa podróżujących. Kontrolowali głównie drogi krajowe i wojewódzkie. Czuwali nad płynnością ruchu i reagowali na rażące naruszenia przepisów drogowych.

W trakcie służby przeprowadzili 122 kontrole stanu trzeźwości, podczas których ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego w niedzielę zatrzymali mężczyznę, który w Jaśle na ul. Na Kotlinę kierował nissanem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało na zawartość 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

W okresie świątecznym policjanci z jasielskiej drogówki nałożyli 49 mandatów, pouczyli 59 osób, a w 2 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

Kierowca rekordzista: 38 punktów karnych i mandaty na 4,5 tys. zł
Zdecydowanie najczęstszym wykroczeniem jakiego dopuszczali się kierujący, było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Aż 14 z nich przekroczyło ją o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz wysokich mandatów i punktów karnych, utracili oni również możliwość kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Niechlubnym rekordzistą świątecznego weekendu na jasielskich drogach został kierujący osobowym audi, który otrzymał mandaty na łączną kwotę 4500 zł oraz 38 punktów karnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.