Jasielscy policjanci zatrzymali 56-latka, który ukradł, a następnie sprzedał na złomie m.in. brony polowe.
We wtorek przed godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść na jednej z prywatnych posesji w Jaśle. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Ustalili, że z posesji zostały skradzione, akumulator z zaparkowanego ciągnika rolniczego oraz kable akumulatorowe. Ponadto skradziono 6 sztuk bron polowych. Wartość strat w związku z kradzieżą właściciel wycenił na kwotę 2300 zł.

- Policjanci wykonali oględziny i zajęli się ustalaniem sprawcy. W trakcie działań, tego samego dnia, sprawdzili pobliski złom. Tam zauważyli przedmioty, które opisał zgłaszający. Wykonali oględziny, a następnie skradzione rzeczy przekazali właścicielowi. Mundurowi ustalili dane mężczyzny, który sprzedał przedmioty na złomie i pojechali do miejsca jego zamieszkania. 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje p.o. oficera prasowefo jasielskiej komendy mł. asp. Daniel Lelko.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. - Złożył wyjaśnienia i nie przyznał się zarzucanego mu czynu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd - dodaje mł. asp. Daniel Lelko.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.