W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
W dniu 13 kwietnia o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Organizowany od kilku lat turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej zagadnień związanych nie tylko z pożarnictwem, ale także ekologią i ratownictwem. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z Glinika Polskiego, Łubna Szlacheckiego, Nowego Glinika, Wrocanki, Tarnowca, Łajsc i Umieszcza.

Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 29 uczniów. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie: przewodniczący - bryg. mgr inż. Wacław Pasterczyk - przedstawiciel PSP w Jaśle, sekretarz - bryg. mgr inż. Sławomir Madejczyk - przedstawiciel PSP w Jaśle, członek - dh Jarosław Lula - Komendant Gminny.

Inauguracji turnieju dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego - dh Marek Gruszkoś. Powitał uczestników konkursu, opiekunów oraz jurorów w imieniu własnym, Wójta Gminy Tarnowiec, dyrektora GOK. Następnie przewodniczący komisji - bryg. mgr inż. Wacław Pasterczyk zapoznał uczniów z regulaminem i sposobem punktacji części pisemnej i części ustnej. Po rozdaniu pytań testowych uczniowie przystąpili do pracy.

Po napisaniu testu uczestnicy turnieju wraz z opiekunami udali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu, gdzie zaprezentowano im sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Po prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników części pisemnej. Do drugiego etapu turnieju zakwalifikowało się trzy osoby z grupy młodszej i cztery osoby z grupy starszej z największą ilością punktów z części pisemnej. Część ustna wyłoniła laureatów turnieju.

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:
I grupa wiekowa (klasa I-IV )
1. I miejsce Zuzanna Grochowska - NSP w Nowym Gliniku
2. II miejsce Maja Kaszycka - NSP w Nowym Gliniku
3. III miejsce Wiktoria Budziak - NSP w Gliniku Polskim

II grupa wiekowa (klasa V-VIII)
1. I miejsce Wiktor Betlej - NSP we Wrocance
2. II miejsce Zuzanna Halerz - SP w Tarnowcu
3. III miejsce Tomasz Wiktorski - NSP w Gliniku Polskim

Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn podziękowała i pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięzcom wręczyła dyplomy oraz nagrody. Następnie Wójt złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Organizatorem turnieju były: Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - RP w Tarnowcu wraz z Wójtem Gminy Tarnowiec Agatą Augustyn, Gminny Ośrodek Kultury. Nagrody i statuetki ufundowane zostały przez Wójta Gminy Tarnowiec, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tarnowcu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.