W piątek (21 kwietnia) o godzinie 10:45 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle odbędzie się kolejne spotkanie pod tytułem Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Jasielskiego?.
Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje kolejne wydarzenie z cyklu debat o przyszłości Podkarpacia. Dnia 21 kwietnia o godzinie 10:45 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle (ul. Sokoła 6, 38-200 Jasło) odbędzie się kolejne spotkanie pod tytułem Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Jasielskiego?. Organizacja realizuje wspomnianą debatę w ramach projektu Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?

Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza do czynnego udziału w wydarzeniu i przypomina, iż udział w nim ma oczywiście charakter nieodpłatny.

Powiat jasielski od kilku już lat intensywnie wykorzystuje możliwości rozwojowe jakie dało wstąpienie Polski do struktur Unii Europejskiej. Rozmawiając o przyszłości powiatu nie sposób nie uwzględnić zmian jakie zaszły w ostatnich latach w powiecie, oraz zmiany w dokumentach strategicznych na poziomie krajowym i regionalnym, jak również kierunki rozwoju określone w opracowanych wcześniej dokumentach dla powiatu jasielskiego oraz regionu w którym leży. Debata ma ułatwiać kadrom zarządzającym podmiotami publicznymi i sektora prywatnego w powiecie podejmowanie decyzji i wybieranie do realizacji działań realizujących przyjęte cele. Zawsze bowiem pojawia się konieczność wyboru pomiędzy wykorzystaniem posiadanych zasobów, w celu stymulowania rozwoju, a wykorzystaniem ich do realizacji innych funkcji powiatu. Dyskusja ma więc stanowić podstawę do efektywnego wykorzystania zasobów powiatu dla realizacji wizji jego rozwoju - zauważa Adam Poręba.

Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Fundacja włącza mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa - dialog.
Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? jest objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.