Jasielscy seniorzy powyżej 60 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie od 30 września - pod warunkiem dostępności leku na rynku.
Program polityki zdrowotnej obejmujący bezpłatne szczepienia dla seniorów w Jaśle prowadzony jest od ponad dziesięciu lat. W tym roku ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców, środki na ten cel zostały zwiększone do 40 tys. zł. Akcja w całości finansowana jest z budżetu Miasta Jasła, a jej celem jest ograniczenie zachorowań na grypę i jej powikłań u osób starszych z grupy podwyższonego ryzyka.

Szczepienia dla jasielskich seniorów odbywać się będą w przychodniach Samodzielnego Publicznego Miejsko - Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle (konieczny jest dowód osobisty):
- w przychodni przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle, w punkcie szczepień, od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00 oraz we wtorek i czwartek w godzinach popołudniowych: od 15.00 do 17.30,
- w przychodni przy ul. K. Baczyńskiego 27, w punkcie szczepień, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-13.00.

Ważne: Szczepienia rozpoczną się dopiero po dostarczeniu przez hurtownie zamówionych szczepionek. Możliwa jest rejestracja od 30 września br. osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 18.00 pod numerami telefonów: przychodnia przy ul. Mickiewicza 4: tel. 13 44 640 85, przychodnia przy ul. Baczyńskiego 27: tel. 13 44 694 02.

Dodatkowe ogólnopolskie refundacje na szczepionki w ramach NFZ
Bezpłatna szczepionka przysługuje, dzięki wprowadzeniu na listę leków refundowanych:
- seniorom powyżej 75 lat
- lekarzom, pielęgniarkom, osobom pracującym z pacjentami
- farmaceutom, technikom pracującym w aptekach
Konieczna jest recepta od lekarza, szczepionkę wybiera się w aptece.

Natomiast z 50 proc. refundacji mogą skorzystać:
- osoby w wieku 65-75 lat
- osoby w wieku 18-64 z chorobami współistniejącymi
- kobiety w ciąży
- dzieci w wieku od 3 do 5 lat (donosowe podanie szczepionki).
Konieczna jest recepta od lekarza, szczepionkę kupuje się w aptece.