Rozpoczął się drugi etap akcji „MediaMarkt i Zenek dzieciom”, w ramach której sieć przekaże 100 laptopów szkołom podstawowym. Klienci MediaMarkt zdecydują, do których placówek trafi sprzęt komputerowy. Głosowanie potrwa do 30 września br.
Sieć MediaMarkt postanowiła wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki oświatowe w Polsce, rozpoczynając akcję „MediaMarkt i Zenek Dzieciom”, w ramach której sieć przekaże 100 laptopów szkołom podstawowym.


Inicjatywa „MediaMarkt i Zenek dzieciom” wystartowała 1 września. Jej pierwszy etap obejmował nabór szkół, które samodzielnie mogły zgłaszać się do akcji. Z tej możliwości skorzystało ponad 180 placówek z całej Polski, które teraz mają szansę otrzymać nowoczesne wyposażenie pracowni informatycznej.

Aktualnie trwa drugi etap akcji, w którym klienci MediaMarkt zdecydują, do których placówek trafi sprzęt komputerowy. Wśród szkół, które biorą udział w głosowaniu znalazło się 8 podstawówek z województwa podkarpackiego. Głosy można oddawać do 30 września br.

Wśród 8 szkół z województwa podkarpackiego są dwie z powiatu jasielskiego: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Księdza Biskupa Ignacego Krasickiego w Jaśle oraz Szkoła Podstawowa w Łysej Górze.


MediaMarkt wraz ze swoim ambasadorem – Zenkiem Martyniukiem – przekaże łącznie 100 laptopów dla 20 podstawówek. 10 szkół wybiorą klienci sieci, kolejne 10 wyłoni komisja konkursowa.
W wyłonieniu 10 zwycięskich szkół pomogą klienci MediaMarkt w ramach ogólnodostępnego głosowania. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów na wybraną placówkę. Do ich oddania uprawniają zakupy dokonane w dniach 1-30 września 2020 r. w sklepach stacjonarnych MediaMarkt lub na mediamarkt.pl, niezależnie od ich wysokości. Zakupy za 5, 10 czy 50 zł – nie ma to znaczenia, jeden paragon (lub faktura) uprawnia do oddania jednego głosu.
Głosy można oddawać do 30 września br. za pośrednictwem strony mediamarktdzieciom.pl