Wystartował najnowszy projekt szkoleń dla ochotników "Trenuj jak żołnierz". "Trenuj jak żołnierz". Projekt ma na celu zapewnienie uczestnikom wszechstronnego przeszkolenia.
Projekt "Trenuj jak żołnierz" to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego projektu "Trenuj z wojskiem".
Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

"Trenuj jak żołnierz" umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej - dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry.

Pierwszy etap który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju - zgłaszający może wybrać dowolną z nich. Na Podkarpaciu projekt realizują jednostki 21. Brygady Strzelców Podhalańskich:
- 6-7 maja i 6-19 sierpnia - batalion saperów z Niska,
- 13-14 maja i 16-29 lipca - dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia.

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy w wysokości 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

Zapisy poprzez formularz trenujjakzolnierz.wp.mil.pl
Dodatkowe informacje można uzyskać w WCR Jasło pod nr tel. 261 156 766.

projekt trenuj jak żołnierz

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.