Nowe inwestycje drogowe w Bączalu Górnym z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców.
Symbolicznie przekazano plac pod budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna w miejscowości Bączal Górny w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna w miejscowościach Bączal Dolny i Bączal Górny"

Zakres realizowanego przedsięwzięcia obejmuje budowę chodnika na odcinku długości niemal 1 kilometra, łącznie z doprowadzeniem istniejących parametrów techniczno - użytkowych drogi do parametrów odpowiadającym klasie Z. Na całym odcinku szerokość jezdni zostanie poszerzona do 6,00 m, a szerokość prawostronnego pobocza drogowego do 75 cm.

Całkowita szerokość chodnika została tak zaprojektowana by spełniać obowiązujące wymogi i będzie wynosić 2,23 m. Wyjątek stanowią odcinki występujące w obrębie miejscowych zwężeń pasa drogowego. W tych miejscach chodnik zostanie zastąpiony utwardzonym poboczem z betonowej kostki brukowej. Budowa chodnika dla pieszych wymaga zabudowy lewostronnego przydrożnego rowu odwadniającego i wykonania kanalizacji deszczowej. Zakres zadania obejmuje również odmulenie i częściową przebudowę rowów oraz przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych.

- Mogę się tylko cieszyć jako Wójt, że tyle inwestycji powiatowych jest realizowanych na terenie gminy Skołyszyn. Oczywiście to nas kosztuje, ale przecież jest z korzyścią dla naszych mieszkańców i ja o tym doskonale wiem. Dlatego chętnie będziemy te projekty wspierać i dofinansowywać - deklarował Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz.

droga w Bączalu Górnym

Starosta poinformował przy okazji o rozstrzygnięciu naboru na kolejny, niespełna kilometrowy odcinka drogi Bączal - Skołyszyn w stronę szkoły - Będzie poszerzenie jezdni i poszerzenie pobocza, a w niektórych odcinkach wykonanie chodnika. Całość, to będzie prawie 2 km - podsumował.

Wykonawcą zadania jest "Wieloczynnościowa Firma Handlu i Usług" Jan Gumienny z siedzibą w Samoklęskach. Przebudowa, zgodnie z umową ma zostać zrealizowana w terminie do 5 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy, tj. do dnia 17 września 2023 r. Według wykonawcy nie powinno być z tym żadnych problemów - Od jutra startujemy już z pewnymi robotami i na pewno pójdzie to bardzo sprawnie i szybko - przekonywał.

Wartość inwestycji wynosi 1 927 452,24 zł Powiat Jasielski na realizację zadania uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wartości do 60% całkowitych rzeczywistych kosztów kwalifikowanych zadania, co przekłada się na kwotę 1 156 471,00 zł.

Pożar pustostanu w Brzyskach
W przekazaniu placu pod budowę uczestniczyła Senator RP Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka, członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Grzegorz Pers, Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, Inspektor Nadzoru w wydziale Inwestycji SP w Jaśle Henryk Kosiek, Inspektor Nadzoru w PZD w Jaśle Zbigniew Abratowski oraz wykonawca Jan Gumienny

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.