Miasto Jasło podpisało 18 września br. umowę i przekazało plac budowy pod przebudowę ulic 3 Maja i Kołłątaja. Koszt robót, które mają zakończyć się pod koniec roku, wynoszą blisko 2,4 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 1,2 mln zł.
Prace, które mają rozpocząć się pod koniec września, będą prowadzone od ronda Hugona Steinhausa (na wysokości przejścia przy Jasielskim Domu Kultury przy ul. Kołłątaja) do przejścia przy skrzyżowaniu nieopodal stacji benzynowej i budynku Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ul. 3 Maja). W ramach przebudowy ulic wykonane zostanie m.in. oświetlenie uliczne, wymienione zostaną studzienki i kratki ściekowe, balustrady łańcuchowe, krawężniki, nawierzchnia chodników oraz nawierzchnia asfaltowa.


- Prowadzona inwestycja związana będzie z utrudnieniami w ruchu drogowym i pieszym. W pierwszej kolejności prace rozpoczną się w pobliżu Jasielskiego Domu Kultury (remont chodnika). Zwracamy uwagę, by zarówno kierowcy, jak i piesi stosowali się do wprowadzanych nowych oznakowań związanych ze zamianą istniejącej organizacji ruchu - informuje Małgorzata Wójtowicz z Biura Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta w Jaśle.


Przetarg na wykonanie prac wygrała firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Dokładna wartość inwestycji wynosi: 2 390 801,45 zł, w tym dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 1,2 mln zł.