W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się w ramach projektu „BiblioMOCNI w proMOCji!” warsztaty dla bibliotekarzy.
Bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w ramach projektu „BiblioMOCNI w proMOCji!” wzięli udział w warsztatach rysunkowo-literniczych prowadzonych przez Renatę Sabę, piszącą i flipującą plastyczkę, projektantkę form użytkowych oraz kreatorkę, prowadzącą Studio Grafiki Manualnej „Renata pisze”.


- Renata Saba kocha litery. Rozpoczynając swoją przygodę z pisaniem nie przypuszczała, że liternictwo stanie się jej sposobem na życie. Uczy tej sztuki z pasją i entuzjazmem, którym zaraża swoich adeptów. I choć powszechnie mamy dostęp do różnych programów graficznych, przez co zdawać by się mogło nauka kaligrafii została dawno zapomniana, to fakt że na warsztaty Renaty Saby przychodzi coraz więcej chętnych, świadczy o potrzebie kreacji i indywidualnego wyrażania myśli. Szeroki dostęp do różnych narzędzi i mediów plastycznych sprawia, że pisanie może stać się przyjemnością, relaksem, rozwijaniem własnej kreatywności i wyobraźni, i co ważne, podwyższaniem zdolności manualnych - relacjonuje Anna Filip z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.


- Zapomnijcie o zasadach poprawnego rysunku i perspektywie. Bądźcie jak dzieci, dla których rysowanie jest naturalnym sposobem komunikacji – mówiła podczas warsztatów Renata Saba.

- Poznaliśmy technikę pisania liter, operowanie cieniem, pracę z szablonem, narzędzia takie jak: brushmarkery, pióra do kaligrafii (tj. parallel peny), sposoby wyrażania emocji poprzez symbolikę emotikonów, ikon i strzałek. Za pomocą grafiki użytkowej i ozdobnej, wykorzystując suche PanPastele stworzyliśmy mini historie komiksowe. A na zakończenie, wykonaliśmy plakaty promujące działania naszej biblioteki. Powstały niezwykle ciekawe propozycje osadzone w nowoczesnej konwencji - podkreśla Anna Filip.


Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.
Współorganizator projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.
Projekt BiblioMOCNI w proMOCji! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.