Znamy laureatów jasielskich eliminacji powiatowych do 45. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
We wtorek 25 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Stanisław Święch
Stanisław Święch, prezes Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jaśle

- W tym roku mamy już 45. edycję tego turnieju. Jego celem jest popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Mogą zapoznać się z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego. We wcześniejszych eliminacjach gminnych w powiecie jasielskim wzięło udział około 200 uczennic i uczniów - powiedział Stanisław Święch, prezes Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle.

Młodzież zapobiega pożarom w Jaśle

Do zmagań na szczeblu powiatowym przystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych, łącznie 19 uczestników.

- W pierwszej części zmierzyli się z testem pisemnym składającym się z 20 bądź 30 pytań, w zależności od kategorii wiekowej. Test wyłonił finalistów, którzy zakwalifikowali się do części ustnej - stwierdził bryg. Wacław Pasterczyk, Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle. W przerwie uczestnicy finału powiatowego obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez funkcjonariuszy jasielskiej komendy i sprzęt, jaki dysponują strażacy.

Młodzież zapobiega pożarom w Jaśle

Wyniki turnieju
Grupa I (kl. I-IV)
1. Jakub Michalski
2. Szymon Urbanik
3. Szymon Muszka

Grupa II (kl V-VIII)
1. Jakub Kmiecik
2. Julia Zagórska
3. Wiktoria Kulig

Grupa III (szkoły ponadpodstawowe)
1. Natalia Niezgoda
2. Aleksandra Kania
3. Weronika Bielakiewicz

Młodzież zapobiega pożarom w Jaśle

W podsumowaniu eliminacji powiatowych wzięli udział między innymi członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka oraz komendant powiatowy PSP w Jaśle bryg. Piotr Śmietana, który zwrócił uwagę na wysoki poziom turnieju i pogratulował wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom, których teraz czekają zmagania na poziomie wojewódzkim.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy zakwalifikowali się do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się w Przemyślu.

Młodzież zapobiega pożarom w Jaśle

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.