W Jaśle w dniu 3 maja odbędą się obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta na uroczyste obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbędą się w dniu jej rocznicy. Będzie to ważne wydarzenie dla mieszkańców Jasła, dlatego warto wziąć w nim udział i uczcić pamięć o tym doniosłym akcie historycznym.

W programie uroczystości jest msza święta w intencji Ojczyzny z Aktem Zawierzenia Miasta Jasła i społeczności miejskiej Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski, która o godz. 10 rozpocznie się na płycie rynku w Jaśle. Po mszy uroczysty pochód patriotyczny przejdzie do parku miejskiego, a na jego trasie zaplanowano składanie kwiatów i oddanie honorów pod tablicą upamiętniającą 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

O godz. 11.30 w parku odegrany zostanie hymn Polski oraz odczytany zostanie Apel Pamięci, a Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła wygłosi przemówienie okolicznościowe w Glorietce. Następnie soliści Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle zaprezentują swój program artystyczny. Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja powinny zakończyć się o godz. 12.

W związku z organizacją tego święta pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym - czasowe wyłączenie z ruchu odcinków ulic:
• w godzinach 9.30 - 11.30 - Rynek, K. Wielkiego, Gołębia, P. Skargi i ul. Kościuszki (dla organizowanych uroczystości)
• w godz. 11.10 - 11.30 - Rynek, Kościuszki, Kołłątaja i Sobieskiego (na czas przemarszu uczestników).

obchody w Jaśle

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.