W kościele klasztornym Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Siostry Wizytki) w Jaśle odbyła się 1 maja uroczystość jubileuszu 50 lat profesji zakonnej s. Marii Beaty Olech VSD.
Eucharystii w przyklasztornym jasielskim kościele przewodniczył bp Jan Wątroba. Mszę św. koncelebrowało 10 kapłanów.

Złoty Jubileusz s. Marii Beaty Olech

W homilii biskup rzeszowski m.in. powiedział: "Ludzie powierzają siostrom swoje kłopoty, dramaty i niepokoje zawsze prosząc o modlitewne wsparcie, a siostry zmartwione ludzkimi nieszczęściami, razem przeżywają je i w modlitwie polecają Jezusowi ufne, że On wysłucha prośby… Jestem tu i modlę się za ciebie - to przesłanie kieruje i do nas czcigodna Matka Jubilatka… Mieszkańcy Jasła przejeżdżając obok klasztoru, mogą być pewni, że są objęci modlitwą sióstr wizytek…".

Złoty Jubileusz s. Marii Beaty Olech

Siostry Wizytki z racji swego powołania są wezwane do życia kontemplacyjnego; modlitwa jest ośrodkiem ich życia. Umieszczone przez świętego założyciela, Franciszka Salezego w Tajemnicy Nawiedzenia kształtują swoją duchowość kontemplacyjną na wzór Maryi, która zjednoczona z Bogiem uwielbia Go całym swoim życiem i z radością ukazuje światu miłość Zbawiciela.

Celem sióstr Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny jest "dążenie do zjednoczenia z Bogiem, aby modlitwą i świadectwem życia wspomagać Kościół św. w boskim dziele zbawiania świata".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.