W całej Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Trzeciego Maja, przypadające w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Uroczystości odbyły się również w Jaśle.
Tegoroczne obchody Konstytucji Trzeciego Maja miały wyjątkowo patriotyczno-religijny charakter. Rozpoczęły się w środę (3 maja) na rynku od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, podczas której Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła przeczytał Akt Zawierzenia Miasta Jasła i społeczności miejskiej Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski.

Po mszy pochód patriotyczny udał się pod tablicę upamiętniającą 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, gdzie odbyło się uroczyste składanie kwiatów przez delegacje.

obchody w Jaśle

W parku miejskim odegrany został hymn Polski oraz odczytany został Apel Pamięci, a Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła wygłosił przemówienie okolicznościowe w Glorietce.

Uroczystości zakończyły się występami solistów Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.