Policjanci z jasielskiej komendy wytypowali i ustalili odpowiedzialnych za kilka podpaleń, do których doszło końcem marca na terenie Jasła.
21 marca br., w późnych godzinach wieczornych na terenie Jasła doszło do serii podpaleń. Ogień pojawił się na ul. Lenartowicza, Chopina, Jagiełły i Krasińskiego. W miejsca interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci z jasielskiej komendy. Ogień gasiło kilka zastępów straży pożarnej z Jasła oraz okolicznych jednostek OSP. Po zakończeniu działań strażaków, funkcjonariusze wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia sprawców.

- Ogień zniszczył 8 koszy na śmieci, 5 tablic informacyjnych, 2 wiaty śmietnikowe, tuje, panele ogrodzeniowe, plastikowe krzesła, stół warsztatowy. Największe uszkodzenia ogień spowodował na ul. Jagiełły, gdzie zniszczeniu uległa elewacja budynku. Suma wszystkich strat wyniosła blisko 80 tys. złotych - informuje młodszy aspirant Daniel Lelko z jasielskiej policji.

Intensywna praca policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zebrane obszerne informacje, w tym zapisy z monitoringu miejskiego, pozwoliły na wytypowanie i ustalenie potencjalnych sprawców podpaleń. - Okazało się, że są nimi dwaj mieszkańcy Jasła, w wieku 14 lat - dodaje mł. asp. Daniel Lelko.

Zebrany materiał dowodowy zostanie teraz przesłany do sądu. Sprawą zajmie się III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jaśle. Nastolatków mogą czekać surowe konsekwencje.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.