7 maja na jasielskim Rynku odbędzie się piknik "Jasło - Łączy nas krew".
W niedzielę, 7 maja na jasielskim Rynku odbędzie się piknik "Jasło - Łączy nas krew" zorganizowany wspólnie przez Miasto Jasło i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle. To projekt, który uzyskał 1956 głosów w kategorii projektów nieinwestycyjnych w piątej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Adresatami wydarzenia są krwiodawcy oraz osoby chcące wspomagać szczytną ideę krwiodawstwa.

Już od 10.00 na płycie Rynku stanie mobilny punkt poboru krwi - krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. O godzinie 12.00 wprowadzeniem Sztandaru Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża rozpocznie się część oficjalna imprezy. W programie zaplanowano m.in. wręczenie odznaczeń Honorowym Dawcom Krwi oraz okolicznościowe przemówienia.

Na płycie Rynku zostaną ustawione stoiska, zaplanowano również pokazy pierwszej pomocy medycznej i ratownictwa. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć zabytkowy samochód pożarniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z Jasła, a finałem imprezy będzie koncert Mateusza Mijala, który rozpocznie się o godzinie 15.00.

Zadanie "Organizacja pikniku dla krwiodawców - Jasło - Łączy nas krew" jest finansowane z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.

piknik w Jaśle

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.