Zakończenie roku maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.
W piątek (28 kwietnia) odświętnym apelem pożegnani zostali tegoroczni maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Świadectwo ukończenia szkoły średniej odebrało 166 uczniów.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości w ciepłych słowach do maturzystów zwrócił się dyrektor I LO Jacek Nawrocki. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: starosta powiatu jasielskiego Adam Pawluś oraz poseł do europarlamentu Bogdan Rzońca. Słowa podziękowania dla nauczycieli i wsparcia dla maturzystów skierowała również przedstawicielka Rady Rodziców Elżbieta Szot. Maturzyści na ręce dyrektora szkoły złożyli symboliczny bukiet kwiatów będący podziękowaniem za czteroletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Uroczystość pożegnania klas czwartych połączona była z wręczeniem świadectw i nagród uczniom osiągającym największe sukcesy w nauce. Z rąk dyrektora szkoły Jacka Nawrockiego oraz starosty jasielskiego Adama Pawlusia świadectwa z wyróżnieniem odebrało 30 osób.

Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie, którzy osiągnęli w bieżącym roku szkolnym wyjątkowe sukcesy. Weronika Dziedzic (IVPA) zdobyła tytuł laureata w XXVII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i tym samym zdobyła indeks tej prestiżowej uczelni, natomiast Jan Trychta (IVPA) został finalistą eliminacji centralnych XLIX Olimpiady Historycznej. Otrzymał on również nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Szkoły działającą przy I LO w Jaśle. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

Na zakończenie spotkania uczniowie klas pierwszych przedstawili krótki program słowno-muzyczny, który miał wzbudzić refleksje i stać się inspiracją dla wkraczających na nową ścieżkę życia abiturientów I Liceum Ogólnokształcącego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.