Posterunek Policji w Skołyszynie został uroczyście otwarty po kilkumiesięcznej przebudowie i gruntownym remoncie. Zmodernizowany obiekt dostosowano do obowiązujących standardów.
W piątek (12 maja) w południe odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Posterunku Policji w Skołyszynie. Posterunek Policji w Skołyszynie jest jednym z trzech posterunków, które podlegają Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Zasięgiem swojego działania obejmuje teren gminy Skołyszyn.

W skołyszyńskiej jednostce służbę pełni 7 policjantów. Na przestrzeni ostatnich lat w budynku wykonywano prace remontowe. Końcem czerwca 2020 roku wyremontowany obiekt został zniszczony w wyniku powodzi, która nawiedziła gminę Skołyszyn. Zalaniu uległ poprzedni garaż oraz podpiwniczenie posterunku. W celu podniesienia standardów, w lipcu ubiegłego roku rozpoczęto zadanie inwestycyjne pod nazwą "Przebudowa budynku Posterunku Policji w Skołyszynie, budowa garażu dwustanowiskowego wraz z zewnętrzną instalacją elektryczną, rozbiórka istniejącego garażu kolidującego, przebudowa przyłącza wodociągowego i przebudowa sieci gazowej jako likwidacja kolizji".

Całkowity koszt tej inwestycji wraz z wyposażeniem został sfinansowany ze środków budżetu państwa i wyniósł 1.359.617 złotych.

Zakres prowadzonych prac objął całkowitą modernizację obiektu. Budynek zyskał zgodny z zasadami standaryzacji wygląd zewnętrzny. Wymienione zostały drzwi, pomalowano pomieszczenia, przebudowano podjazd dla niepełnosprawnych. Pokrycie dachowe również zyskało nowy wygląd. Przebudowano sieć gazową oraz wodno-kanalizacyjną. Sieć elektryczna została całkowicie wymieniona. Budynek zyskał nowe oświetlenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wyposażany został również w kamery monitoringu. Posterunek zyskał nowe ogrodzenie działki oraz maszt antenowy. Dokonano również rozbiórki istniejącego garażu. Na jego miejscu wybudowano nowy, dwustanowiskowy garaż. Po zakończeniu prac budowlanych wnętrze wyposażono w nowy sprzęt kwaterunkowo-gospodarczy wraz z doposażeniem w sprzęt techniki biurowej i policyjnej.

posterunek policji w Skołyszynie

Podczas uroczystości insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie przekazał na ręce Kierownika Posterunku w Skołyszynie st. asp. Andrzeja Pilcha okolicznościowy grawerton z symbolicznym kluczem do zmodernizowanego obiektu. Nowy budynek został także poświęcony przez ks. Grzegorza Czeluśniaka Proboszcza Parafii pw. św. Józefa w Skołyszynie. Towarzyszył mu ks. kanonik Marek Buchman duszpasterz podkarpackiej Policji.

W uroczystości uczestniczył insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Obecni byli parlamentarzyści Maria Kurowska Poseł na Sejm RP oraz Alicja Zając Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Władze województwa reprezentowali Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Bogdan Mazur Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecny był także Adam Pawluś Starosta Jasielski. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz: Bogusław Kręcisz Wójt Gminy Skołyszyn wraz z swoim zastępcą Pawłem Gutkowskim, Dariusz Łyszczarz Przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn i Jacek Kędzior Skarbnik Gminy Skołyszyn. W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze z posterunku w Skołyszynie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, na czele z komendantem powiatowym podinsp. Krzysztofem Łopuszańskim.

Realizacja tej inwestycji niewątpliwie przyczyni się do poprawienia warunków przyjmowania interesantów, ale też podniesienia komfortu pracy policjantów oraz jakości realizowanych przez nich zadań.

~Mariuszek

14-05-2023 07:41 20 21

Bardzo ładny posterunek, już nie straszy tak jak przed modernizacją.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.