W Jaśle odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Jasielskiego. Zwyciężył Krzysztof Mastej z Łajsc.
W niedzielę (14 maja) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Jasielskiego. W turnieju wystartowało 49 juniorów z Jasła, Łajsc, Rogów, Rymanowa, Rzeszowa, Brzozowa, Krosna, Iwli, Warzyc, Rogów i Jedlicza.

Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Najmłodszy zawodnik miał 5,5 roku, najstarszy za kilka dni skończy 18 lat.

turniej szachowy w Jaśle

Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Mastej z Łajsc. Puchar Starosty Jasielskiego i nagrodę otrzymał z rąk Stanisława Pankiewicza Wicestarosty Jasielskiego i Grażyny Leńczuk Dyrektor MDK w Jaśle.

Pozostałe miejsca w kategorii open:
II miejsce - Bartosz Bolanowski (Stowarzyszenie Nasz Rymanów)
III miejsce - Wojciech Pilut (Jasło)

W kategorii zawodnicy z powiatu jasielskiego wyniki wyglądały następująco:
I miejsce - Patryk Kobak (Jasło)
II miejsce - Jakub Piątek (Jasło)
III miejsce - Filip Preisner (Jasło).

turniej szachowy w Jaśle

Najlepszą zawodniczą turnieju została Gabriela Dziadzosz (UKS SP 1 Brzozów). Najlepszą zawodniczką z powiatu jasielskiego została Aleksandra Opałka (Łajsce).

Najmłodszym zawodnikiem, który dzielnie rozegrał wszystkie rundy turnieju był Szymon Owczarek (lat 5,5) z KSz. Czarny Koń Rogi. Turniej sędziował sędzia główny Marian Lorenc oraz Maciej Raus sędzia rundowy.

turniej w szachy

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców Turnieju ufundował Powiat Jasielski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.