17 maja w Jaśle 10 par świętowało Złote Gody. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego był okazją do życzeń, gratulacji, ale także wspomnień.
10 par z Jasła świętowało 50-lecie w związku małżeńskim. Staż docenił prezydent RP Andrzej Duda, przyznając dostojnym jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Uroczystość wręczenia medali parom, które mogły wziąć udział w uroczystości, odbyła się w środowe popołudnie 17 maja w Jasielskim Domu Kultury. Medale wręczył burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

- Zawsze z największą przyjemnością przychodzę na ten jubileusz. Spotykam ludzi szczęśliwych, którzy przeżyli z sobą pięćdziesiąt lat. Pewnie w ciągu tych lat były chwile radosne i chwile szczęśliwe, czasami trzeba było zmierzyć się problemami i zawrzeć wiele kompromisów. To, że jesteście dzisiaj tutaj świadczy o tym, że oboje tego chcieliście. Jestem szczęśliwy, że mogę się z wami spotkać. Zapewne wielu z was jest szczęśliwymi rodzicami i dziadkami, gratuluję i dziękuję również tego - mówił burmistrz Jasła. Gratulacje i życzenia złożyła również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicja Wójcik.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:
Janina i Jana Czechowie
Maria i Mieczysław Czyżowiczowie
Halina i Emil Kobowie
Krystyna i Tadeusz Królowie
Krystyna i Adam Marciszowie
Halina i Michał Marchewkowie
Alicja i Henryk Nowosielscy
Lidia i Andrzej Sokołowscy
Maria i Jan Świędrychowie
Maria i Mieczysław SzybińscyW części artystycznej przed wręczeniem medali wystąpiły Emilia Starzec, Julia Gancarz i Karolina Polak. Wokalistki Jasielskiego Domu Kultury przygotowała Ewa Grzebień. Uroczystość poprowadziła rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jasła Agata Koba. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.