Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) ogłosił program "Potańcówki Wiejskie". Na organizację potańcówki można otrzymać do 10 tys. zł dofinansowania.
Jak czytamy na stronie NIKiDW "Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.

O dofinansowanie mogą ubiegać się koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej) oraz samorządowe instytucje kultury.

Kierowca na dyskotece a samochód w rzece
W ramach programu "Potańcówki Wiejskie" można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100%, z maksymalną kwotą dofinansowania do 10 000 zł. Dofinansowanie może być przeznaczone np na wynagrodzenia/honoraria muzyków, wynajem parkietu czy ochronę.

Dyskoteka w Jasionce
Wnioski o dofinansowanie potańcówki będzie można składać od 22 maja, a same imprezy mają się odbywać od sierpnia do października br.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.