W kościele pw. św. Stanisława BM w Sieklówce odbył się V Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnej Ave Maria.
W niedzielne popołudnie 14 maja w kościele pw. św. Stanisława BM w Sieklówce odbył się V Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnej Ave Maria zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach oraz Parafię w Sieklówce. Wzięli w nim udział soliści oraz zespoły muzyczne działające w okolicznych miejscowościach.

koncert w Sieklówce

Cieszy fakt, że z roku na rok Przegląd Pieśni Maryjnej gromadzi coraz liczniejsze grono wykonawców i słuchaczy. W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się łącznie siedemnastu uczestników. Byli wśród nich soliści, duety, zespoły śpiewacze, schole oraz zespoły wokalno-instrumentalne z Gminy Kołaczyce.

Podczas koncertu zabrzmiały pieśni i piosenki maryjne. Wielu z wykonawców oprócz śpiewu, zaprezentowało także umiejętność gry na instrumentach. Występy poprzedzane były krótkimi rozważaniami zaczerpniętymi od świętych i błogosławionych wyróżniających się szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej. Wszystkie prezentacje nagrodzono gromkimi brawami. Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki, które wręczała Agnieszka Żygłowicz.

koncert pieśni w Sieklówce

W imieniu organizatorów głos zabrał Proboszcz Parafii w Sieklówce ks. kan. Roman Czenczek. W swojej wypowiedzi podkreślił główną ideę przeglądu, jaką jest uwielbienie poprzez śpiew Matki Bożej, a wraz z Nią Pana Jezusa. Ks. Kanonik podziękował artystom za piękne występy i udzielił wszystkim błogosławieństwa. Przegląd zakończył się wspólnym śpiewem pieśni "Z dawna Polski Tyś Królową". Na koniec uczestnicy udali się na poczęstunek do Domu Ludowego.

Corocznie organizowany przegląd jest okazją do wzajemnego ubogacenia i podzielenia się swoimi talentami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.