Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka uroczyście obchodzono w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Świętego Jana Pawła II w Jaśle.
Dyrektor PM nr 3 Elżbieta Krzysiak złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka. - Mamy nadzieję, że to święto na długo pozostanie w waszej pamięci i będzie dla was przedszkolaków wyjątkowym czasem, a każdy kolejny dzień wielką, niezapomnianą przygodą – powiedziała na zakończenie uroczystości dyrektor Elżbieta Krzysiak.


Dzieci otrzymały w prezencie kolorowanki, kredki, odblaski oraz słodkie niespodzianek. W ramach społecznej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ dyrektorka i nauczycielki z poszczególnych grup przeczytały dzieciom wiersze: M. Szczepańskiej „Jak Krzyś polubił przedszkole”, B. Szelągowskiej ,,W przedszkolu jak w domu’’, ,,Uśmiechnięta Zuzia’’ D. Dembskiej oraz ,,Chcę do przedszkola’’ J. Wybieralskiej.


Od rana dzieci uczestniczyły w różnych atrakcyjnych zabawach zorganizowanych specjalnie dla nich. Bawiły się wesoło balonami przy ulubionej muzyce, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, z chustą animacyjną Klanza. W ogrodzie przedszkolnym wzięły w konkursach i quizach. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa na dmuchanym zamku.