Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn podpisała umowę na realizację zadania pn. " Modernizacja budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu wraz z dostosowaniem dla potrzeb osób wykluczonych"
Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn podpisała umowę na realizację zadania pn. " Modernizacja budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu wraz z dostosowaniem dla potrzeb osób wykluczonych"

Realizowane przedsięwzięcie jest kontynuacją rozpoczętego w 2021 roku zadania polegającego na rozbudowie, przebudowie i nadbudowie budynku urzędu Gminy Tarnowiec wraz z likwidacją barier architektonicznych oraz wyposażeniem budynku.

Prace obejmą swoim zakresem:
- dokończenie części rozbudowywanej urzędu z montażem stolarki wewnętrznej,
- wykonanie prac związanych z pracami dokończenia elewacji starej części urzędu z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej,
- wykonanie przebudowy wejść do budynku z dokończeniem nowego wejścia do budynku
- wykonanie przebudowy pomieszczeń w istniejącej części budynku
- dostosowanie obiektu dla potrzeb osób wykluczonych
- dostawa wyposażenia obiektu w tym między innymi: mebli biurowych i konferencyjnych, dostawa systemów konferencyjnych i nagłośnienia, montażu systemu monitoringu i alarmu,
- wykonanie prac instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnej, kotłowni, centralnego ogrzewania i klimatyzacji,
- wykonanie prac związanych z dokończeniem systemu wentylacji mechanicznej i rekuperacyjnej,
- zagospodarowanie terenu wraz z budową instalacji "szarej wody"
- likwidacji kolizji w zakresie zaprojektowania i przebudowania kolizji linii telefonicznej we władaniu Orange zgodnie z wytycznymi i warunkami technicznymi,
- likwidacji kolizji w zakresie zaprojektowania i przebudowania kolizji linii NN i oświetleniowej zgodnie z wytycznymi i warunkami technicznymi oraz rozbudowie oświetlenia terenu budynku.

Zderzenie dwóch samochodów w Tarnowcu przed urzędem gminy
Przedmiotowy zakres robót obejmuje również dostawę, montaż i uruchomienie urządzenia dźwigowego (windy) finansowanego w ramach dodatkowych środków pomocowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Inwestycja opiewa na kwotę 5 629 508,24 zł i jest współfinansowana z rządowego programu Polski Ład w wysokości 4 165 000,00 zł.

Modernizacja budynku Urzędy Gminy wpłynie wymiernie na jakość obsługi mieszkańców oraz spełni wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.