Na stadionie w Trzcinicy odbyły się I Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego.
W sobotę (20 maja) na stadionie w Trzcinicy odbyły się I Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego, z których wyniki trafiły do tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i międzynarodowej organizacji lekkiej atletyki World Athletics. Patronat honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem sportowym objął Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Ten mityng lekkoatletyczny został podzielony na dwie części. Od godziny 12.00 startowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Rywalizowali oni w konkurencjach biegowych na trzech dystansach: 100m, 600 m i 1000m.

zawody w Trzcinicy

Z kolei o godzinie 14.00 sportowe zmagania rozpoczęli najlepsi lekkoatleci z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Startowali oni w konkurencjach biegowych, w skoku w dal, wzwyż, w trójskoku oraz wieloskoku. Pchali kulą oraz rzucali dyskiem, oszczepem i młotem.

W trakcie zawodów padło wiele wspaniałych wyników i rekordów życiowych, dzięki czemu niektórzy zawodnicy znaleźli się w najlepszej dziesiątce w kraju. Byli to między innymi: Anna Kicińska - kula 4 kg (3 miejsce w Polsce z wynikiem uzyskanym w Trzcinicy), Damian Haehne - 110 ppł (5 miejsce w Polsce z wynikiem uzyskanym w Trzcinicy), Maja Tittinger - 100 m (9 miejsce w Polsce z wynikiem uzyskanym w Trzcinicy).

zawody w Trzcinicy

- Po raz kolejny w powiecie jasielskim odbywają się zwody takiej rangi, kiedy to wyniki uzyskane na tym stadionie wpisywane są do statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz międzynarodowej organizacji lekkiej atletyki World Athletics. Cieszy mnie fakt, że w tym roku, po raz pierwszy, odbywają się one w ramach Otwartych Lekkoatletycznych Mistrzostw Powiatu Jasielskiego - powiedział podczas uroczystego otwarcia zawodów starosta Adam Pawluś.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez Powiat Jasielski. Młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych medale wręczał Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, a uczestnikom ogólnopolskiego mityngu Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W sumie w zawodach tych wzięło udział 292 zawodników i łącznie rozdano 34 komplety medali.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.