Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle mogą już korzystać z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i tenisa ziemnego. Uroczyście oddano go do użytkowania.
W poniedziałek (29 maja) przy udziale parlamentarzystów, władz samorządowych, dyrektorów szkół i jednostek powiatu jasielskiego, młodzieży oraz nauczycieli, uroczyście otwarto nowy obiekt sportowy przy
Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle.

Otwarcia boiska przy Chemiku w Jaśle

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i tenisa ziemnego ma nawierzchnię poliuretanową, o łącznej powierzchni 968 m2. Pod płytą boiska wykonano drenaż odprowadzający wody opadowe. Wokół zrobiono opaskę z kostki brukowej, a cały teren ogrodzono siatką i oświetlono. Zamontowano również niezbędne wyposażenie: piłkochwyty, demontowalne bramki do piłki ręcznej, siatki, słupki i stanowisko sędziowskie.

Otwarcia boiska przy Chemiku w Jaśl

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 935 238 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 50% z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2021. Wkład własny Powiatu to 467 619 zł.

- Pierwsze boisko powstało przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych, następne boisko powstało przy Zespole Szkół Budowlanych, tuż obok. Później jeszcze zrealizowaliśmy kort tenisowy. Również wykonaliśmy remont hali z bieżnią w Zespole Szkół w Trzcinicy i boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Ta inwestycja została zakończona w ubiegłym roku, ale refundacja z ministerstwa została uzyskana w bieżącym roku - powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Otwarcia boiska przy Chemiku w Jaśl

Jest to siódmy, ostatni obiekt zrealizowany w ramach programu "Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego".

Młodzież szkolna przygotowała program artystyczny oraz pokazowy mecz piłki ręcznej. Również zaproszeni goście mieli możliwość poćwiczyć celności rzutów na bramkę. Co ciekawe, piłki podawał im robot skonstruowany przez uczniów tejże szkoły.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.