W niedzielę na stadionie w Czeluśnicy odbył się X Bieg Uliczny i Gminne Międzyszkolne Zawody Biegowe.
W niedzielę (4 czerwca) stadion piłkarsko lekkoatletyczny w Czeluśnicy zdominowały konkurencje biegowe - jubileuszowy X Bieg Uliczny, biegi indywidualne dzieci, zawody biegowe szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowiec.

Po przywitaniu wszystkich obecnych przez wójt gminy Tarnowiec Agatę Augustyn, punktualnie o godzinie 11:00 kilkudziesięciu biegaczy wyruszyło na trasę X biegu ulicznego liczącą 6 km. Piękna pogoda sprzyjała współzawodnictwu. Po 20 minutach pierwsi zawodnicy zameldowali na mecie.

Wśród mężczyzn w kategorii Open najlepszy okazał się Szumiec Łukasz z czasem 00:20:25.00. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich cm, drugie miejsce zajął Gleń Robert z czasem 00:20:25.05. Na 3 stopniu podium stanął Ancygier Tomasz z czasem 00:20:32.72.

bieg w Czeluśnicy

Wśród pań w kategorii Open najlepsza okazała się Klocek Aneta, która trasę przebiegła w czasie 00:23:46.58, 2 miejsce zajęła Skóra Aneta 00:23:54.85, a trzecie Kania Monika z czasem 00:27:46.17.Bezpośrednio po biegu dorosłych rozpoczęła się bardzo emocjonująca rywalizacja wśród najmłodszych uczestników. W zależności od kategorii wiekowej rozegrano indywidualne konkurencje na dystansach 100m, 200m, 400m, 600m i 1000m.

Ostatnimi konkurencjami biegowymi podczas sportowej niedzieli w Czeluśnicy była międzyszkolna sztafeta 4x100m. Duch współzawodnictwa, duża dawka adrenaliny i pozytywnych emocji wśród uczestników oraz kibicujących rodziców sprawiła, że niezależnie od ostatecznego wyniku drużyny w dobrych nastrojach kończyły rywalizację wiedząc, że dali z siebie 100%.

Dekoracji we wszystkich konkurencjach dokonała wójt Agata Augustyn oraz Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala.

dzień dziecka w Czeluśnicy

Równolegle do sztafety na terenie stadionu odbywał się gminny Dzień Dziecka, który prowadzili jak zawsze niezawodni animatorzy z Kinder Sid. Zabawy sportowo ruchowe, dyskoteka w bańkach mydlanych i wyczekiwana przez wszystkie dzieci piana party - najmłodsi przez kilka godzin mogli bawić się wspólnie w rytm skocznej muzyki.

Ponadto na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, pokaz pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego, wspólne konkurencje z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Zarówno najmłodsze jak i starsze dzieci znalazły coś dla siebie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.