W zabytkowym kościele w Szebniach odbył się koncert muzyki kameralnej.
W zabytkowym kościele p.w. św. Marcina w Szebniach odbył się koncert muzyki kameralnej w ramach III Festiwalu Musica Classica.

Kwartet smyczkowy Distinto zaprezentował 16 utworów takich jak utwory sakralne, ale również pochodzące z kanonu światowej literatury muzycznej autorstwa znanych kompozytorów, w tym także muzyki rozrywkowej.

Distinto powstało w 2017 roku z inicjatywy wokalistki Anety Nurcek oraz pierwszego skrzypka, aranżera Pawła Dubiela. Od początku istnienia zespół tworzyli absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych, którzy w czasie zawiązywania zespołu byli już studentami polskich uczelni muzycznych, w tym bydgoskiej, krakowskiej i warszawskiej.

koncert w Szebniach

Rozsiani po całej Polsce zjeżdżali do rodzimego Rzeszowa, odpowiadając na potrzebę wspólnego muzykowania i dzielenia się swoimi umiejętnościami ze słuchaczami podczas koncertów. Artyści pragnęli, aby muzyka klasyczna znów zaczęła wybrzmiewać w pięknych kościołach o wspaniałej akustyce. W ten sposób rozpoczęli cykl regularnych koncertów muzyki sakralnej, którą wykonywali w licznych parafiach Diecezji Rzeszowskiej.

W skład zespołu wchodzą: śpiew Aneta Nurcek, I skrzypce Paweł Dubiel, II skrzypce Magdalena Rakoczy, altówka Łukasz Olechowski, wiolonczela Eliza Lechwar-Nowak. Podczas koncertu gościnnie wystąpiła Alicja Kluz, grająca na altówce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.