Mandatem i odholowaniem motocykla zakończyła się kontrola drogowa jasielskim policjantów w Łężynach.
W minioną sobotę, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, podczas patrolowania drogi wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach zauważyli motocyklistę, który kierując hondą nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej, a następnie zdecydował się naruszyć zakaz wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem w miejscowości Łężyny.

- W trakcie interwencji okazało się, że mieszkaniec gminy Osiek Jasielski ma zatrzymane prawo jazdy, a ponadto nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla kategorii A. Policjanci zdecydowali się pouczyć 31-latka za nie zastosowanie się do znaku poziomego P-4, natomiast za wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1000 zł i 10 punktów karnych. Pojazd, którym się poruszał został usunięty na strzeżony parking - informuje młodszy aspirant Daniel Lelko z KPP w Jaśle.

Za kierowanie motocyklem z zatrzymanym prawem jazdy oraz bez wymaganych uprawnień mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu nie mając do tego uprawnienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.